odczynnik adlera 1

Zastosowanie i właściwości roztworów trawiących

Zgład metalograficzny w stanie nietrawionym niesie za sobą stosunkowo niewiele informacji. Na niewytrawionej powierzchni  możliwe jest zaobserwowanie tylko  takich cech strukturalnych, które  wynikają z różnicy barw pomiędzy osnową, a innymi składnikami struktury.

zielona chemia

Podstawy chemii – „Zielona Chemia”

Wielu z Państwa kojarzy zapewne szeroko rozumianą chemię jak i przemysł chemiczny z zanieczyszczeniem środowiska, wielkimi kłębami dymu unoszącymi się z kominów fabryk oraz ginącymi zwierzętami przez zanieczyszczenia.

marketing zapachowy

Marketing zapachowy

Jednym z czynników, który ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, szczególnie tych zakupowych, jest zapach. Zmysł powonienia jest ściśle połączony z tą częścią mózgu, która odpowiada za emocje.

chemiczne ogrody

Eksperymenty – chemiczny ogród

Za kilkanaście dni, rozpoczyna się kalendarzowe lato. Natura budzi się do życia, wszędzie jest zielono i od razu poprawia nam się nastrój. My chemicy, takie piękne widoki możemy mieć przez cały rok! Możemy Państwu zdradzić, jak to robimy.

pierwiastki chemiczne

Pierwiastki chemiczne

Poznaj nazwy pierwiastków chemicznych w 6 językach. Początkowo uważano, że pierwiastek to substancja, której nie da się już rozłożyć . Zobacz co więcej wiemy obecnie o pierwiastkach i ich nazewnictwie.

KARTA DNA AHLSTROM-MUNKSJÖ GENSAVER

Karty do izolowania przechowywania DNA

Tym razem poruszymy temat trochę bardziej biologiczny niż chemiczny, co jest związane z wprowadzeniem do naszej oferty nowych produktów jakim są karty do izolowania przechowywania DNA GenCollect ™, GenReleaz ™ oraz GenSaver ™.

siarczan miedzi

Eksperymenty-kryształ siarczanu miedzi

Jak wyhodować siarczan miedzi? W tym artykule znajdziesz opis, jak to zrobić. Tym razem opisujemy bezpieczny eksperyment, który możesz zrobić sam w domu.

drukarka 3D

Druk 3D

Czy wiesz czym jest druk 3D?
W tym artykule dowiesz się na czym polega druk 3D oraz jak zbudowana jest drukarka 3D.
To jest tylko wstęp do rozważań na ten temat.
W kolejnym wpisie poznasz wszystkie techniki addytywne, ich wady i zalety oraz tworzywa sztuczne wykorzystywane w druku 3D.
Druk przestrzenny rewolucjonizuje przemysł!

filtry strzykawkowe

Filtry strzykawkowe-do czego służą.

Dziś w serii naszych artykułów temat bardzo chemiczny. Opisujemy filtry strzykawkowe firmy Ahlstrom-Munksjö, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem.

ciemnienie żywności

Czy wiesz co jesz?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego żywność ciemnieje?
Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.
Poznasz plusy i minusy brązowienia żywności.
Jeśli masz więcej pytań zapraszamy do kontaktu.

Scroll to Top