Baza wiedzy

stop wooda

Niskotopliwy Stop Wooda

Niskotopliwy Stop Wooda-metal przy którym sztuczna inteligencja nie daje rady…
Topienia tego stopu wykorzystuje się w różnych celach, np. przy lutowaniu lub do wykonania elementów łatwo się przepalających w bezpiecznikach elektrycznych lub tzw. tryskaczach do gaszenia pożarów. Niekiedy także stosowany jest do gięcia rurek jako tymczasowe wypełnienie.

odczynnik adlera 1

Zastosowanie i właściwości roztworów trawiących

Zgład metalograficzny w stanie nietrawionym niesie za sobą stosunkowo niewiele informacji. Na niewytrawionej powierzchni  możliwe jest zaobserwowanie tylko  takich cech strukturalnych, które  wynikają z różnicy barw pomiędzy osnową, a innymi składnikami struktury.

zielona chemia

Podstawy chemii – „Zielona Chemia”

Wielu z Państwa kojarzy zapewne szeroko rozumianą chemię jak i przemysł chemiczny z zanieczyszczeniem środowiska, wielkimi kłębami dymu unoszącymi się z kominów fabryk oraz ginącymi zwierzętami przez zanieczyszczenia.

marketing zapachowy

Marketing zapachowy

Jednym z czynników, który ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, szczególnie tych zakupowych, jest zapach. Zmysł powonienia jest ściśle połączony z tą częścią mózgu, która odpowiada za emocje.

Druk 3D

Czy wiesz czym jest druk 3D?
W tym artykule dowiesz się na czym polega druk 3D oraz jak zbudowana jest drukarka 3D.
To jest tylko wstęp do rozważań na ten temat.
W kolejnym wpisie poznasz wszystkie techniki addytywne, ich wady i zalety oraz tworzywa sztuczne wykorzystywane w druku 3D.
Druk przestrzenny rewolucjonizuje przemysł!

Scroll to Top